Řešení pro elektronický archiv Santander Consumer Finance a.s.

Řešení pro elektronický archiv v Santander Consumer Finance a.s. bylo součástí většího projektu pro zvýšení efektivity obchodních případů v informačních systémech společnosti. Jeho dalšími benefity bylo též zrychlení přístupu k zákaznické dokumentaci a zvýšení ochrany osobních údajů klientů.

bannery_velke_15.jpg

Charakteristika zákazníka

Společnost Santander Consumer Finance se orientuje zejména na financování nových a ojetých automobilů, a to formou úvěru a finančního leasingu. Dále poskytuje též spotřebitelské úvěry a hotovostní půjčky. Na trhu působí prostřednictvím obchodní sítě partnerů - prodejců a klientských center ve 12 významných městech České republiky. Společnost se na českém trhu úspěšně zavedla a dnes patří k vedoucím ve svém oboru. Stabilita firmy je klientům garantována silným akcionářským zázemím tvořeným mateřskou finanční skupinou Grupo Santander, druhou největší v Euro zóně.

Cíl projektu

Růst společnosti a zákaznického portfolia přinesl zvýšené nároky na efektivní řízení obchodních případů v informačních systémech společnosti. Řešení pro elektronický archív bylo součástí většího projektu a mělo přinést zrychlení přístupu k zákaznické dokumentaci a zvýšení ochrany osobních údajů klientů.

Řešení

Ve výběrovém řízení zvítězila firma EXPRIT (ICZ) s řešením elektronického archívu založeném na osvědčeném produktu Hummingbird DM stejnojmenné kanadské firmy. Hummingbird DM je univerzální systém pro správu dokumentů, kterým lze pokrývat
různá řešení problematiky zpracování firemních dokumentů. Hummingbird DM je produkt s otevřenou architekturou, který lze velmi dobře integrovat s ostatními firemními systémy a právě tato vlastnost byla využita v projektu.

Systém je úzce integrován s podnikovým informačním systémem ArcEkiS verze IV pražské firmy FBL Group s.r.o. Zákaznická dokumentace je zpřístupněna přímo z uživatelského prostředí systému ArcEkis IV, tedy v rámci jedné aplikace spolu s finančními a ostatními údaji o obchodním případu. Pouhé kliknutí na jedno tlačítko zobrazí uživateli kompletní složku klienta nebo jednotlivé dokumenty. Lze je komfortně prohlížet v náhledu integrovaném v ArcEkIS nebo v aplikaci pro práci s obrazy a v případně potřeby lze dokument samozřejmě i vytisknout. Řešení je doplněno vstupním pracovištěm pro skenování. Pracoviště je vybaveno výkonným duplexním skenerem Fujitsu M4097 o denním výkonu 6000 stran A4 nebo A3 a programem QuickScan americké firmy Pixel Translations. Pro automatickou indexaci jsou vstupní dokumenty vybaveny čárovým kódem s identifikací dokumentu, který je při skenovaní automaticky rozpoznán.

Po digitalizaci historického archívu bylo spolu s aktivními obchodními případy v elektronickém archívu uloženo přes 1 milión dokumentů s denním odhadovaným přírůstkem 2000 – 3000 stran.

Elektronický archív je jednoduché řešení, které však zásadně mění způsob práce s dokumenty a podstatným způsobem zefektivňuje pracovní postupy ve společnosti.

Základní údaje o projektu

Zákazník: Santander Consumer Finance a.s.

Řešení: Elektronický archiv

Hlavní přínosy řešení:

  • Zrychlení přístupu k zákaznické dokumentaci
  • Zvýšení ochrany osobních údajů klientů
  • Zefektivnění pracovních postupů ve společnosti

Rychlé vyhledávání